Vse o članstvu in vrstah zavarovanj, popustih in ostalih ugodnostih si preberite na spletni strani www.pzs.si pod rubriko Članstvo.

Članarino lahko uredite pri blagajniku društva vsak četrtek od 17.00 ure do 18.00 ure na sedežu društva. Lahko ga pokličete na 040 536 384. Včlanitev lahko opravite tudi preko spletne strani PZS in preko poslovnih partnerjev (Petrol).

Višina članarine za leto 2017 ostaja nespremenjena, razen pri kategoriji (zamejci), ki je spremenjena v : B/člani društev v tujini, ki je vrsta vrsta članarine samo za člane zamejskih in drugih društev s sedežem izven Slovenije in znaša 13,75 €, ugodnosti so z nekaterimi izjemami enake kot pri članarini B.
Tuji državljani, ki so člani slovenskih planinskih društev, imajo z upoštevanjem splošnih pogojev, na voljo vse vrste članarine, razen B/društva v tujini.