Gore so nam namenjene zato, da v njih preprosto uživamo, se sprostimo in se prepustimo njihovi energiji. Zato moramo stopati počasi, tiho, naše oči pa usmeriti, ne v naš cilj, ampak v našo pot do cilja in lepoto narave okrog nas. Gore niso plezalni odri in tekaške steze, ampak balzam za našo dušo, tu se umirimo in uživamo. Ure, tekmovalne nagone in obremenjenost s časom, koliko je kdo rabil do vrha in nazaj, pustimo raje doma... Dan je bil lep, sončen, kljub napovedi o nekem oblačnem vremenu, razgledi nepopisno lepi in da ne govorimo o pozitivni energiji oseb, ki so stopali po tej poti. Matajur, naj si bo to zima ali poletje, zelo razgleden in lepo pristopen. Na vrhu Matajurja pa še čudovito presenečenje, pričala sta nas predsednica Planinske družine Benečije, Luisa Battistig in njen soprog, savodenjski župan Germano Cendou, hvala vama, prijetno vaju je bilo srečati.