Delovni in zagnani člani Planinskega društva Valentin Stanič Kanal smo v planinskem domu in okrog njega naredili pravi čudež. Vanj smo, kar je bilo nujno potrebno, vdahnili dušo, domačnost, urejenost in počistili grmovje pod domom, kjer smo s podna privlekli marsikateri zanimiv predmet še od časa ko je tu bila vojaška karavla. Bližamo se trenutku ko bomo našemu planinskemu domu na stežaj odprli vrata in vas povabili, da stopite vanj.
Vsem, ki ste zagnano delali in vložili ves vaš trud in znanje izredne pohvale. Vesela sem in ponosna, da imam ob sebi tako delovne in dobre ljudi, hvala vam.
Sedaj nas čakajo še detalji, še pika na i, končno podobo planinskega doma boste kmalu uzrli. Datum odprtja planinskega doma vam bomo naknadno sporočili, takrat pa lepo povabljeni.

PD Valentin Stanič Kanal