Člani planinskega krožka na Osnovni šoli Deskle smo novo sezono pričeli s pohodom od Prevala nad Solkanom preko Vodic in Paljevega do Deskel. Pohoda se je udeležilo deset članov krožka. Kot predstavnik PD Valentin Stanič je na pohodu sodeloval planinski vodnik Zvone Lazar.

Ob 8. 45 smo prispeli na Prevalo, kjer se je začel naš pohod. Prvi del poti do križišča s cesto, ki pripelje iz Zagore, ni bil prezahteven. Lepo smo se ogreli, vmes nekaj pojedli in nadaljevali pot do Vodic. Tam smo si ogledali nekatere znamenitosti, ki kažejo na dogodke iz prve svetovne vojne. Po malo daljšem počitku, smo se odpravili proti vasi Vodice in naprej do Paljevega. Od tu je bilo do Deskel samo še pol ure hoje. V Deskle smo prispeli, kot smo tudi načrtovali, ob 13.30.

Zadovoljni in polni lepih občutkov, smo se razšli in si obljubili, da se v novembru spet odpravimo v hribe.

Mentor Vojko Simčič