Otroci planinskega krožka Osnovne šole Kanal in Mladinski odsek Planinskega društva Valentin Stanič Kanal smo danes preživeli nadvse prijeten dan na Gorenjskem...Z vlakom smo se iz Kanala peljali do Bled - Jezera, kjer nas je pričakal prijatelj Andrej Zupan,nas od tam mimo Zake popeljal najprej na malo Osojnico, od koder smo občudovali Blejsko jezero z otočkom na sredini, gradom tam na koncu jezera, Bled in celo gorsko kuliso, ki vse to obdaja...Na poti smo nam bile v pomoč pri premagovanju ovir tudi jeklenice, pa tudi pri hoji po skalah smo se preizkusili ...In ker smo želeli še malo drugačen pogled na jezero, smo se povzpeli še na Ojstrico... Seveda se z Bleda ne gre, če se vsaj košček krem šnite ne poje :-) Osnovnošolci so bili navdušeni nad vsem videnim in dožitevim...mi pa nad njmi, ker so bili res enkratni. Andrej, tebi pa hvala, da si nam pričaral tako lep dan.