PD Valentin Stanič Kanal

vabi na

dvodnevni izlet na WATZMANN (Nemčija) - 2713 m

v soboto, 29. julija in nedeljo, 30. julija 2017

Watzmann je 2713m visoka gora, ki se dviga nad okrajem Berchtesgaden v Nemčiji. Je najvišja gora, ki leži v celoti na nemškem ozemlju, sicer pa 3. najvišja, če štejemo mejne gore med Avstrijo in Nemčijo. Z zgodovino Watzmanna je naše planinsko društvo Valentin Stanič Kanal močno povezano, saj je najvišji, srednji vrh (Mittelspitze) prvi osvojil, leta 1800,  prav naš domačin iz Bodreža, alpinist Valentin Stanič. Po drugi strani pa je Watzmann znana gora predvsem zaradi megalomanske vzhodne stene nad Kraljevim jezerom (Köenigssee), saj stena pada praktično 2000 višinskih metrov od vrha pa direktno proti obali,  med turisti zelo popularnega jezera.

Masiv Watzmanna sestavljajo vrhovi Hocheck (2651 m), Mittelspitze (2713 m) ter Südspitze (2712 m), poleg njih pa ležijo še Kleiner Watzmann ter Watzmannkinder.

Domačini ga imenujejo Kraljevska gora, saj ima kralj Watzmann ob sebi še ženo Kleine Watzmann in 4 otroke – Kinder Watzmann

Zborno mesto: sobota, 29.7.2017 ob 05.00 – izpred Gostišča Križnič v Kanalu, za tiste, ki bomo štartali iz Nove Gorice, ob 04.15 izpred Zavarovalnice Triglav (nasproti avtobusne postaje).

vodnik/kontakt: Katja Žagar, tel.št.  031 697 642

težavnostna stopnja: zelo zahtevna označena pot
primernost: za planince z dobro kondicijo in ljubitelje naravnih lepot
višinska razlika: 1. dan: 1200 m, 2. dan: 800 m
okvirni čas hoje: 1.dan -  4 -5 ur, 2.dan : 8 -11 ur

Obvezna oprema in dokumenti: gorniška oblačila in obutev, pohodne palice, -  čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet (za tiste, ki bodo stopili na najvišji, srednji vrh -  Mittelspitze ter Sudspitze), čelna svetilka, zaščita pred soncem, rezervna oblačila, planinska izkaznica s plačano članarino za leto 2017.

Način prevoza:

avtobus – 40 ljudi

Stroški: Stroški prijave so 38 eur. V ceno so vključeni: prevoz, organizacija in vodenje ture, zavarovanje, parkirnine. Strošek spanja in prehrane plača vsak sam v koči Watzmannhaus. Po želji je možna večerja z doplačilom cca od 8 - 11 eur ter zajtrk od 6 - 8 eur oz. polpenzion ( spanje in zajtrk ) cca. 20 - 24 eur- to naroči posameznik v koči, kakor se odloči.

Prijave:

Prijava je možna samo osebno na telefonsko številko 031 697 642 – Katja Žagar. Z zbiranjem prijav in vplačilom 38,00 eur pričnemo od ponedeljka 17.7.2017, v času uradnih ur na sedežu PDVS Kanal (četrtek od 17.00 do 18.00).  Prijave se pobirajo do 25.7.2017, oziroma do zapolnitve mest. Vplačilo 38,00 eur je pogoj za rezervacijo mesta.

Ob prijavi je potrebno obvezno tudi izpolniti in podpisati izjavo na sedežu PDVS Kanal. Odjava s pohoda,  z vračilom že vplačane vpisnine je možna samo teden dni pred odhodom, kasneje vračilo vpisnine samo z zdravniškim potrdilom.

1. dan: vožnja z avtobusom iz Kanala … Karavanški predor..  mimo celotne Avstrije do Nemčije (Berchtesgaden), kjer je izhodišče ture. Sledi vzpon do koče Watzmannhaus na višini 1930 m (zmerna hoja 4 - 5 ur), kjer imamo rezervirana prenočišča.

2. dan:  Zjutraj .. skupina, ki bo prečkala cel greben in se vrnila nazaj poisti poti s skupno hojo 10-11 ur bo šrartala ob 04.00 uri , druga skupina, ki se bo povzpela od koče do  Hochecka in ali do Mittelspitze (3 ure hoje) ter se nato vrnila nazaj do koče Watzmannhaus ter sestopila nazaj v dolino, bo štartala ob 06.00 uri.

Obe skupini se združita v dolini, domov se vračamo v poznih večernih urah.

Sestanek z udeleženci, (možnost plačila stroškov prijave) pred pohodom bo v sredo 26.7.2017 ob 19.00 v prostorih krajevne skupnosti v Kanalu (nasproti  tržnice v Kanalu). Udeležba obvezna, v primeru vašega izostanka pokličite na tel.št. 031 697 642- Katja Žagar. Na sestanku vse podrobne informacije in navodila za pohod.

V primeru slabega vremena bo tura odpovedana.

OPOZORILO: Prijava je možna samo do 25.7.2017, zato prosimo, da se pravočasno prijavite in vplačate vpisnino ter izpolnite in podpišete izjavo.!

VSE DODATNE INFORMACIJE:  031 697 642 Katja Žagar, vodnica PDVS Kanal