IZ PLANINE PECOL (1502 m) NA STRMO PEČ (2379 m)

Datum: 3. avgust 2014 – nedelja

Odhod: izpred gostišča »Križnič« v Kanalu ob 5h

Prevoz: z osebnimi avtomobili
Prihod: predvidoma med 19. in 20. uro
Opis poti: Iz Kanala se peljemo čez prelaz Predel do planine Pecol (izhodišče).
S Pecola sledimo markirani poti št. 621, ki se začne pod planino Casere Pecol. Sprva po cesti, nato po gozdni Visoki poti (Via Alta) prečimo južno pobočje Zabuša. Po slabi uri hoje pridemo do razcepa. Usmerimo se desno. Pot nas v ključih pripelje čez travnato pobočje do škrbine Forca di Vandul. Nadaljujemo levo, po lažji zavarovani poti, ki nas odloži v vršni, travnat svet. Tu se nam odpre pogled na Strmo peč. Do vrha je videti kar daleč, vendar vzpon hitro mine. Vrnemo se po isti poti.

Višina izhodišča: 1502 m
Višinska razlika: 877 m
Zahtevnost: zelo lepa in priporočljiva tura, (zahtevna označena pot). V kratki steni nad škrbino Vandul je nekaj lažjega plezanja ob jeklenici, sicer je vzpon lahek.

Čas hoje: 7 h
Oprema: dobri planinski čevlji, priporočene pohodniške palice, obleka primerna vremenu.

Hrana: iz nahrbtnika.
Cena: Višina glede na vrsto prevoza in drugih stroškov.

Vodja pohoda: Katja Žagar